Bienvenue!

AccueilCalendrierFAQRechercherMembresGroupesS'enregistrerConnexion

Partagez | 

O dragoste ciudata,dar adevarata

AuteurMessage
<<Konata-chan>>
Admin

Numarul mesajelor : 125
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 20
Localizare : Undeva...

MessageSujet: O dragoste ciudata,dar adevarata   Sam 18 Juil - 11:18

In noaptea de 1 ianuarie,nimeni dMostenie la curte nu dormea,desi era in jur de ora 1.
O femeie frumoasa,cu ochii rosiatici si parul negru-maroniu, statea impreuna cu sotul ei. Respira greu si lua guri mari de aer si statea cu ochii inchisi. Simte o durere patrunzatoare si se aud niste plansete de copil. mandoi sotii erau in al noualea cer,dar emeia care a devenit mana in ultimul minut,era foarte obosiita:
barbatul:dormi si odiheste-te,draga mea,rem.
rem: nu inca... pana fetitia nu a primi un nume,nu voi inchide un ochi!spune incet ca sa auda doar el si isi ia in brate nou-nascutul.
rem:te vei numi hanah!
barbatul:e un nume foarte frumos...
se aud niste pasi:
doctorul:imi dati voie sa vin?Trebuie sa o consult pe maiestatea sa sa vad daca nu cumva are probleme.
rem:sigur,intrati,va rog.
A doua zi,era mare bucurie,pentru ca viitoarea mostenitoare se nascuse si dupa spusele medicului,era si sanatoasa.
3 ani mai tarziu,un om misterios si robus veni la curte sa vorbeasca cu conducatorii.
In acel timp,Hanah se juca alaturi de fratele ei mai mare,Kyotaka.:
Omul:Maieate,daca mi-o incredintati mie pe domnisoara Hanah,promit ca va invata multe,iar viata ise va schimba,cunoscaand noi senzatii placute si placerea lectuatului.
Rem:nu stiu ce sa zic...
omul: Am adunat copii din toate partile lumii ca sa-i invat carte,cum se cuvine!Aveti cuvantul meu ca atunci cand se va intoarce,asta fiind peste 3 ani , se va comporta conform asteptailor!
conducatorul:Rem,nu ar fi bine?
Rem:ar i...dar nu stiu ce sa zic...adica 3 ani ara mama si tatal ei...
conducatorul:Dar draga mea!!L-ai auzit pe domn,o sa o faca sa se comporte ca o adevarata printesa demna de a mosteni tronul!
Rem: bine...Fie ca Ishbalasa aiba grija de ea...
omul rangeste,se incina inca o data si leaca.
omul:"bun..."
Dimineata veni,iar Hanah trebuia sa fie in sala tronului la ora 8 fix.
Dupa cateva minute de asteptare,usile se deschisera si acolo intrara servitoarea cu fata:
Hanah:ce s-a intamplat?
Rem:nimic...
bietei femei,aproape ca-i dadeau lacrimile cand trebuia sa se gandeeasca la ce va urma.
Dupa vreo ora de negocieri,pentru ca binenteles,printesa nu dorea sa-si paraseasca familia,a acceptat,slilita de oamenii din jur.
La iesirea din castel,Rem isi lua un ulim ramas bun,sarutandu-si copilul pe runte.
omul:haide,fetito!
Hanah:unde mergem?
omul:la cei ca tine!
hanah il privea suspicioasa pana ajung la o pestera:
omul:asculta-ma bine,fato!o sa te invat magia!de-mi iesi din cuvant te omor!
hanah:ce inseamana "te omor"?
omul:nu conteaza!
o impinge in fata.
Pestera era foarte mare si intunecoasa. Abia daca se mai zarea vreun petic de lumina.
omul:aici sa stai!
si o oboara la paman. printesa incepe sa planga iar tipul dispare.
copil:taci!!!!
hanah se opreste si priveste in jur:
hanah:cine a zis asta?
copil:taci!
observa ca in jur erau torte si pentru ca avea chibrite la eale arinse cumva. dupa ce se facu lumina,biata etitia incremeni de frica.
Acolo vazu copii inlantuiti,care de care mai raniti si ponositi.
hanah:c-ce e aici?
copil 2: iadul in care ai acceoptat sa vi! se auzi vocea unui baiat mai mare cu parul negru.
o siliueta de animal aparu din umbra si o musca pe hanah. ea din nou incepe sa tipe si sa planga de durere,pana bestia disparu:
omul:bun baiat!
si pocneste din degete iar ishbalanca se trezi inlantuita ca toti ceilalti:
omul:ascultati aici,blestematiilor!!voi de acum,sunteti ai meI!!viata voastra este in mainile mele e acum,iar singura voatra inetnicire va fi sa ucideti si sa ma aparati pe mine!!
hanah:ce inseamna "sa ucideti" omule?
atunci acesa ii trage un pumn in burta iar hana scuipa sange si incepe sa planga:
omul:taci copil nenorocit!!pentru voi sunt "vrajitorul" si o sa va adresati mie,ca "stapane"!!ati priceput??
nici un raspuns.
acesta sparge prin magie o piatra uriasa:
vrajitorul:ati priceput?
toti:da...
si disparu. Hanah se opri din plans,dar inca mai sughita datorita lacrimilor varsate,plus ca o durea rau burta.
Privea in jur trista si cu speranta,ca o va salva cineva,dar nu...nimeni nu venea la bietii copii.
si asa au stat 3 zile si 3 nopti,fara apa si fara mancare si deja cativa copii de varsta ishbalancei isi dadura sufletul. Mirosul cumplit al carnii in putrefactie ii coplesea pe toti ai nimeni nu scotea nici un sunet,pentru ca allel,pocitania vrajitorului,un fel de leu,combinat cu un vultur si sarpe ie-ar fi zmuls capetele.
Au mai trecut cateva zile iar aucm erau si mai multe victime. Din cauza varstei fragede au murit multi copii de 3 ani iar hanah era ultima cu aceasta varsta.
Inntr-o noapte rece si umeda,aparu si vrajitorul:
vrajitorul:voi!!arata spre un grup de copii unde era si hanah, Va voi ace supusii mei!!
Copil:iar ceilalti?
vrajitorul ii spinteca corpul
vrajitorul:ceilalti raman asa!
Biata hanah era moarta de frica. Obseva ca langa ea,satea un baiat dragut,cu ochii caprui si parul saten.
hanah:tu....
nu rimi nici un rapsuns.
hanah:tu...cine esti?vorbi in soaprta fetitia putin timida.
de data asta baiatul isi intaorce privirea spre ea.
baiatul:taci,ca o s amurim,daca mai vorbim!
hanah se linisteste si priveste legata cu mera,in intuneic.
Int-run sfarsit,au primit mancare,saca putea fi numita mancare. Un deget de paine si un lichid scarbos albicios-galbui.
printesa ,de la atata stat in intueric,incpeu sa vada mai clar. il studia atent pe baiatul care ii atrase atentia.
era un pic mai mare ca ea si purta un kimono mic de baiat,cea ce insemna,ca famlia lui era mai instarita.
A doua zi,incepu calvarul. Copii ce au fost alesi aseara au ost tarati ikntr-o incapere pplina cu cercuri complicate si rosii .Hanah nu intelegea ce ar trebui sa fie acelea, stia doar ca va fi rau.
Primul copil,nu fusese cu ei,ci era un nou nascut ce il tinea vrajitorul in brate. Dupa cateva minute il aseaza in mijlocul cercului si incepu sa zica o incantatie. Acolo veni creatura ce pazise victimele ia vrajitorul ii ordona sa se bage in cerc. Hanah inchie ochi...un miros ciudat se simte...un scancet surd se contopea cu adierea de vant pe care o simteau.Cu frica si tristete,observa-ra copii ca acum,in mijlocul cercului,nu mai statea un ocpil,ci un monstu.
Cativa intre conamnati la aceasta soarta,au vrut sa uga,dar vrajitorul pocni idn degete iar acestia muririra pe loc.
printesa se dadu cu cativa pasi in spate,dar omul o prinde brutal de mana si o trage int-run alt cerc,aruncand-o cu putere in mijloc.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://luckystar.time2forum.com
Shin
Lucky baby
Lucky baby

Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 18/07/2009

MessageSujet: Re: O dragoste ciudata,dar adevarata   Sam 18 Juil - 14:00

O idee nu foarte comuna. Imi este putin mila de persoanje... No Astept sa vad ce vei pune mai departe. muhaa!!

App: Poti sa imi schimbi numele in Shin?
<<Konata-chan>>
Admin

Numarul mesajelor : 125
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 20
Localizare : Undeva...

MessageSujet: Re: O dragoste ciudata,dar adevarata   Dim 19 Juil - 7:33

hanah:ajutor!striga speriata si cu lacrimi in ochi.
O lumina rosie incepu sa o invaluie. Durerea inrozitoare ii strafulgera tot corpul. Sanele curgea ca un rau iar picioarele cedara si pica in genunchi.
Simte cum mainile i se rup,deget dupa deget iar aoi la picioare la fel. O durere cumplita simte pe spate. Acolo i se imprima un fel de imaigne neagra ca taciunele,cu o felina si dintr-o data,totul se opreste. Vedea doar negru in fata.
Lumina rosiatica incea,iar vrajitorul o lovi cu picioru si o artunca intr-un cotlon al pesterii.
toti o priveau speriati pe biata fettia care tipa de durere. chiar si din ochi a inceput sa-i curga sange.
Al treilea fusese baiatul care ii daduse o arama de atentie. Si el la fel,incepea sa planga si sa tipe. Pe spatele lui,era un en negru cu un lup.
Despre ceilalti copii,ce putem spune?Majoritatea au murit de durere iar cativa au avut aceiasi soarta ca al nou-nascutului,transformati in monstruozitati.
vrajitorul disparu ia din acea galerie,se auzeau doar plansete si tipete.
hanah statea intr-o balta de sange,nemiscata si gemea. langa ea era si baiatul care scrasnea din dinti si maraia.
hanah:"ce face...."
si apoi si ea. Coprul incepe sa-i tremure si sa se miste fara ea. Tipa tare si maraia,la fel si a treia victima.
Pe mana incepu s-ai apara blana galbuie iar degetele i se unira in 3 si se miciira,pana ajunsera ca niste labe.O coada,se zbatea sa iasa iar picioarele la el se unira si se micira. Fata i se rotungea si micea,iar in nasul i se facu comparabil cu al unui animal. o durere mare simti,cand botul incepu sa iasa. urechile se facura mici si doar ochii....doar ochii ramasasera din fetita. Acum in loc de o printesa,statea o felina,mai bine zis, o puma.
Baiatul patise la fel,acum arata ca un pui de lu.
hanah:"aau....ma....ma doare..."
si incerca sa se ridice,dar piciarele,adica labile cedara.
Amai trecut o saptamana. Singurii supravietuitori erau Hanah,nou-nascutul si baiaul.
El si ishbalanca,inca aveau orma de an,doar ca se obisnuiera un pic,dar inca ii mai durea au corpul:
hanah:hei...
lupul isi intoarce priviea rece catre ea:
baiatul:ce naiba vrei?
hanah:nu fi rau...cum te cheama?
myuto:myuto...tu?
hanah:eu sunt hanah....
amandoi taceau . nici unul nu avea curajul sa sparga linistea pana vrajitorul veni acolo:
vrajitorulveniti cu mine!
nici o miscare:
vrajitorulam spus...
cei doi,cu greu se ridica in 4 labe. Le tremurau picioaele,iar cad hanah face un pas,se prabuseste pe pamantul rece.
vrajitorul:misca!!
bietii de ei,nu au avut cum sa se inpotriveasca si au fost tarati cu acel om nenorocit pana i-a bagat intr-o curca ingusta pe amandoi.
hanah:ma dare...
myuto:si pe mine....
aud oci si amandoi isi ciulesc urechile. acum ca erau animale,avea si un avantaj,vedeau mai bine si auzeau perfect:
om:nu stiu....felina pare slabita!1Nu stiu daca o voi putea dresa pentu armata!
vrajitorul:si eu cred la fel,dar ce zici de lup?daca a rezistat atata...
amandoi incremensc:
hanah:nu...."mama....vreau acasa...."
myuto incepe sa se zbata cu putere si sa o loveasc ape hanah,dar ca prin minune deschide usita custii:
hanah:ajuta-ma...te rog...
myuto:de ce??doar o sa ma incetinesti!!
hanah:te rog...
myuto o riveste si o prinde cu cura de o labuta si o tae,incercand fara sa o muste.
myutohaide,paote scapam...
dar cand vor sa fuga,o cursca de enervgie ii prinde
vrajitorul:hmm...scuzati,nu mai sun de vanzare!
si dispare:
vrajitorul:"nu as fi stiut ca sun asa puternici...."
si de acum se schimba totul....rajitorul i-a eliberat sin ca si a incpeut sa-i tateze ca pe niste oamnei,desi ii ranea mult.
dupa un an-doi,au invatat cum sa se transforme in animal sau omdupa pota inimii si inca ceva...arta de a ucide....Amandoi au primit aceasta lectie,cu atat drag...De ce?pai amandoi nu stiu...tot ce aceau era sa-si verse suferinta pe cei din jur,omorandu-i.
Si iata ca timpul a trecut. Dupa 3 ani de chinuri vrajitorul i-a dus inapoi. pe hanah in ishbala iar pe myuto la ai lui.
cand o vede ,rem coboara repede si o imbratiseaza:
rem:ooo,scuma mea,cat ma bucur sa vad!
hanah:s-si eu....
rem:te-ai distrat?
hanah:da....
ce sa mai spun depsre myuto. acesta statea tacut,ara sa zica nimic.
Pana la urma,vrajitorul isi respectase o jumatate din promisiune....Adica acea ca li se va schimba viata.
Dupa o saptamana ,hanah a inceput sa ie rece,desi avea doar 6 ani.
Intr-o zi,cand mama ei statea cu o servitoare si o privea cum intinde rue,printesa se furise acolo si bagsabia in inima emeii. Aceasta muri pe loc.Servitoarea incpeu sa tipe la hanah dar apoi ii eteza capul dintr-o miscare si incepe sa mutileze cu sabia corpurile fara iata,ale femeilor. Cand s-a dus conducatorul sa vada ce se intampla,a picat in genunchi,cand si-a vazut sotia deaspicata toata....pe hanah cu sabia in mana si plina de sange...si servitoarea pe jos,ara membrele superioare si inferiroare:
conucaorul:c-ce ai facu hanah?
hanah rade
hanah:m-am juca,tata!zice fericita.Nu-i asa ca le-am omorat bine?
bietul om,nu mai stia ce sa zica.
Voir le profil de l'utilisateur http://luckystar.time2forum.com
Shin
Lucky baby
Lucky baby

Numarul mesajelor : 47
Data de inscriere : 18/07/2009

MessageSujet: Re: O dragoste ciudata,dar adevarata   Dim 19 Juil - 15:34

Cam scarry partea cand si-a ucis mama... Twisted Evil dar in rest ok. Imi place povestea.
Contenu sponsorisé

MessageSujet: Re: O dragoste ciudata,dar adevarata   

O dragoste ciudata,dar adevarata
Page 1 sur 1